Konsolidować czy nie konsolidować? Krótka rzecz o kredycie konsolidacyjnym

środa, 30 sierpień 2017

Jeżeli jesteśmy "szczęśliwym posiadaczem" kilka kredytów i pożyczek, to każdego miesiąca płacimy kilka rat kredytowych, często do różnych banków. Wszystko jest ok., kiedy radzimy sobie z takim zobowiązaniem. Ale bardzo często zdarza się, że tych kilka rat zaczyna dość mocno ciążyć w budżecie domowym. Może pogorszyła się sytuacja finansowa, spowodowana nowymi, nieoczekiwanymi wydatkami. Co zrobić, aby obniżyć sumę rat kredytowych? I czy jest to możliwe?

Tak, jest to możliwe z kredytem konsolidacyjnym. Jest to kredyt, który pozwala na połączenie tych wszystkich kredytów i pożyczek bankowych (również zadłużenia na kartach kredytowych i kontach bankowych) w jeden kredyt. W ten sposób będzie jedna rata i jeden bank.

Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że możesz znacznie obniżyć wysokość płaconej raty. Zamiast powiedzmy poprzednio 2000 zł (suma wszystkich rat), to teraz płacisz tylko 1600 zł.  Przy dobrej ofercie bankowej możemy obniżyć ratę nawet i o 20-30%! To bardzo dużo!

Minus kredytów konsolidacyjnych? Ponieważ jest to produkt kredytowy, to nie może być samych plusów! Podstawowy minus takiego rozwiązania jest to, że cała operacja podraża koszt kredytu. Ponieważ, aby obniżyć ratę kredytową musimy wydłużyć okres kredytowania, to tym samym zapłacimy większe odsetki. Poza tym: nowy kredyt, to również nowe koszty (prowizja, ubezpieczenie, inne koszty).

Bardzo często jest to korzystne rozwiązanie w obliczu pojawiających się kłopotów w regulowaniu zadłużenia bankowego. Powinniśmy z niego skorzystać wówczas, kiedy sytuacja finansowa może być na tyle groźna, że spowoduje, że przestaniemy regulować raty kredytowe. Nie można czekać, że sytuacja się nieoczekiwanie poprawi. Działania muszą zostać podjęte, jak najszybciej!

Express Katalog reklama

Reklama

Umieść Baner w naszych katalogach.

Sprawdź dostępność reklam.

Express Katalog reklama

Banery reklamowe

Przejdź do strony z zamówieniem.

Miejsce na reklamę/kwartał.

Reklamy banery ceny.

Tu jest miejsce na twoją

websitemediaKatalog

Miejsce na reklamę/kwartał.

Reklamy banery ceny.

Tu jest miejsce na twoją

Reklama expresstudio katalog

Copyright © 2016-2017 GlobalPress.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone