Księga Upadek Lucyfera autorka Wendy Alec

Dziennikarka z mediów Katlickich. W własnej pierwszej księdze z trylogii Kroniki Braci chce ukazać własną wizję buntu i upadku aniołów.


"Upadek Lucyfera" nie pokazuje tylko walki między aniołami. Historia rozpoczyna się jako że od całkowitego ilustrowania zastępów aniołów także boskiego planu stworzenia świata. Niestety, nader prędko napotyka się zgrzyt. Nie podoba mi się jako że ukazanie dzieła stworzenia w tej powieści, ponieważ jest ono nazbyt ludzkie. Zbyt doczesne.

Niebo pozostało bowiem opisane za pomocą człowieczych przedmiotów. Nie ma wobec tego nadziemskiego pierwiastka, który niewątpliwie jest w Boskiej Komedii Dantego. Nie ulega wątpliwości jest to podrzędne zestawienie, albowiem dzieło sztuki włoskiego pisarza jest w samej rzeczy znakomite, jakby było nieprzemijające. Zaś Upadek Lucyfera  jest dla czytelników twardo stąpających po ziemi. Należałoby chociaż zaakcentować, że opisy są naprawdę skrupulatne i elastyczne. Widać w nich erudycję literatki i  za to należą jej się wielkie brawa. W dziele intersująco została przedstawiona historia powstania świata. Boski plan jest tutaj dość jednolity i winien spodobać się racjonalistom. Została bowiem przedstawiona koncepcja nazwana ewolucjonizmem teistycznym. Jako że wszystko, co żyje na ziemi ma jakieś przełożenie w matematyce, chemii i innych dziedzianch. Te sfery Anioły widziały jeszcze przed życiem ludzkości. Otóż to, człowiecze osiągnięcia nie są niczym nowym. Pisarka skupia się w szczególności na trzech istotach aniołów. Lucyfera, który jest przepiękny, sprytny, zdecydowany, dumny oraz obdarzony charyzmą. Istota anioła Michała charakteryzuje się skrytością i siermiężnością. Gabriel, trzeci z braci, przedstawionyopisany} jest jako naiwny, przepojony miłości anioł. Każdy z nich ciekawi się tym, co go najbardziej fascynuje. Cóż, powtórnie pojawia się problem, który powstał na początku. Aniołowie są nadto przyziemni. W wielu przypadkach bowiem zmieniają zdanie, są grymaśni i ciekawią się wybranymi przez siebie zaintersowaniami. Wprawdzie żyją wiecznie i to ich wyróżnia od człowieka.
 
 W Polsce publikację wydało wydawnictwo Inny Świat i powinno się potwierdzić, że dołożyło ono znaczących starań, aby pozycja ta wyglądała naprawdę oryginalnie. Okładka jest mistyczna i tajemnicza. Kartki zaś zostały wzbogacone sygnaturą. Dodatkowo na niektórych z nich pojawiły się ładnie wykonane znaki graficzne, jakie stylu publikacji.
 

 W wydaniu wyszukamy błędów językowych także literówek. Świadczy to bardzo dobrze o wspomnianym wcześniej wydawnictwie. Upadek Lucyfera, to bardzo dobra publikacja. Nie jest kontrowersyjna, albowiem nie chciała taką być.
Autorka nie pragnie uzyskać splędoru obalając mit o upadku aniołów. Mamy tu styczność z nader dobrze napisaną historią, którą warto przeczytać, by wydedukować drugi paradygmat. Pomimo tego, że jest to książka nader bliska ludziom przywodzi nam o kwestiach, które nie raz dotknęły moje i Twoje serce.


Autor: Wendy Alec
Tytuł: Upadek Lucyfera
Wydawnictwo:
Inny świat
Data wydania: 2007
Ilość stron: 302
Oprawa: miękka

 

 

Express Katalog reklama

Reklama

Umieść Baner w naszych katalogach.

Sprawdź dostępność reklam.

Express Katalog reklama

Banery reklamowe

Przejdź do strony z zamówieniem.

Miejsce na reklamę/kwartał.

Reklamy banery ceny.

Tu jest miejsce na twoją

websitemediaKatalog

Miejsce na reklamę/kwartał.

Reklamy banery ceny.

Tu jest miejsce na twoją

Reklama expresstudio katalog

Copyright © 2016-2017 GlobalPress.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone